Туризм це активний відпочинок та змістовне дозвілля

Туризм це активний відпочинок та змістовне дозвілля

Під час осінніх канікул групи вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості провели навчально-тренувальні збори на північному узбережжі АР Крим біля селища Форос. Програмою зборів була передбачена підготовка та участь у відкритих змаганнях Кіровоградської області з альпінізму у класі «Малих гір» та туристичні походи по горах які оточують селище Форос.
Багато цікавого з історії цих країв пізнали вихованці проходячи стежками Криму.
В давнину ця місцевість була грецьким поселенням, а потім генуезським. У 1889 році власником цих місць став О. Кузнєцов. Він побудував тут палац, який зараз є одним з корпусів санаторія "Форос". Але головною пам’яткою Фороса є церква Вознесіння Христова, розташована прямо на відвісній Червоній скалі.
Церква Воскресіння Христового була збудована на кошти відомого московського купця Олександра Григоровича Кузнецова в пам'ять про спасіння імператора Олександра ІІІ та його родини, при аварії потягу під Харковом, коли царська родина поверталася з Криму до Петербургу. Храм дійсно шедевр церковного зодчества. Розташування церкви та її краса і досі пригортає увагу мандрівників, мешканців та гостей Криму.
Гірський перевал через головну гряду Кримських гір, який веде з Байдарської долини до Південного берегу Криму. «Байдар» в перекладі з турецької означає «багатий». Справді, Байдарської долині є чим пишатися, зокрема природою, не дарма цю місцевість називають Кримською Швейцарією. На протязі 10 років будувалася дорога, яка мала пов’язувати Ялту з Севастополем.
Вище сучасного Форосу віднайдено рештки середньовічного храму та руїни оборонних стін. Саме тут існувала грецька колонія, а пізніше середньовічна генуезька фортеця Форі.
На західній околиці Форосу за мисом Миколая, коло гірських схилів знаходиться колишня дача „Тесселі”. Тут серед невеличкого, але багатого на рідкісні рослини парку міститься скромна дачна будівля. В 1933-1936 рр. тут по кілька місяців на рік мешкав М. Горький. В меморіальній кімнаті зберігається все, що пов’язане з письменником, а в парку ростуть цикламени посаджені Олексієм Максимовичем.
Проходячи гірськими навколишніми стежинками біля селища Форос, вихованці вшанували пам'ять партизан, які загинули під час Великої Вітчизняної війни захищаючи землі Криму.
Підсумком зборів була участь збірної команди у змаганнях з альпінізму, в яких команда під керівництвом керівника гуртка юних гірських туристів Ізмайлова Сергій Петровича у складі: Бондаренко Максима, Куртьєва Олександра та Ізмайлова Михайла зайняли перше місце у відкритих змаганнях Кіровоградської області з альпінізму в класі «Малих Гір».

Кiлькiсть переглядiв: 272